Doświadczenie biznesowe

Przeszedłem w różnych firmach wszystkie szczeble zawodowe: byłem marketingowcem, handlowcem, dyrektorem projektu, dyrektorem sprzedaży, członkiem Zarządu. Potrafię spojrzeć na organizację z niemal każdej perspektywy. Mam bagaż doświadczeń, wielu zawodowych sukcesów i oczywiście także porażek. Jestem praktykiem, który skupia się na diagnozie działań, wyciąganiu odpowiednich wniosków i szukaniu optymalnych rozwiązań koniecznych do zrealizowania postawionych celów.

Doświadczenie trenerskie

Blisko 5 tysięcy godzin na sali szkoleniowej dla niemal 5-ciu tysięcy Uczestników. Dziesiątki tysięcy poznawanych problemów i sytuacji, pewnie drugie tyle wypracowywanych i wdrażanych rozwiązań. Dzięki wszystkim tym przykładom wciąż rozwijam swój warsztat, by szybciej i celniej móc doradzić swoim Klientom najlepsze w ich sytuacji rozwiązania.

Doświadczenie innych

Pasjonujące jest dla mnie uczenie się od najlepszych i wdrażanie w życie ich rozwiązań. A potem obserwowanie tego co działa, dlaczego działa i czy coś można zmodyfikować, by w danej sytuacji działało jeszcze lepiej. Taka wiedza inspiruje i często prowokuje mnie do budowania autorskich narzędzi sprzedażowych i zarządczych. Jest mi bardzo blisko do podejścia i rozumienia świata przez Simona Sinka, Daniel H. Pinka, Roberta Cialdiniego i Kena Blancharda.

Rafał Błachowski

  • przedsiębiorca, trener, coach, doradca
  • odpowiadałem za sprzedaż, strategię sprzedaży i budowanie zespołów w randze Dyrektora Projektu, Dyrektora Sprzedaży, Wiceprezesa (pracowałem m.in. dla Grupa MTP, Expo Mazury, Empik, HSG Sun)
  • zrealizowałem 4 595 godzin szkoleniowych dla 4 749 Uczestników – stan na 08.2022 (prowadziłem warsztaty m.in. dla PZU Życie, SEAT Polska, GDDKiA, Yanosik, Fundacja Nasza Wizja, samorządy)
  • posiadam 13-letnie doświadczenie dziennikarskie (3 lata dziennikarstwa prasowego: Gazeta Wyborcza i Fakt; 10 lat dziennikarstwa radiowego: Radio Afera i Radio RMI FM)
  • od 2012 prowadzę firmę szkoleniową „Błachowski i Partnerzy – Centrum Szkoleń i Doradztwa Biznesowego”
  • prowadziłem konferencje i warsztaty biznesowe, m.in. podczas: II Ogólnopolska Konferencja Nowej Sprzedaży, KIKE, Ogólnopolskie Szkolenie Fleet Managerów, Ekspert Flotowy
  • publikowałem artykuły, udzielałem wywiadów dla m.in.: Nowa Sprzedaż, MŚP Biznes, Monitor Dyrektora Szkoły, Flota